W Kuala Lumpur złapano szajkę złodziei kradnącą na lotnisku tylko nowy sprzęt IT

Na lotnisku cargo w Kuala Lumpur od dwóch lat działała szajka złodziei kradnąca tylko nowy sprzęt IT. Wpadli na jednej z najbezczelniejszych kradzieży w historii IT -ukradli 10800 dysków twardych Western Digital wraz z przewożącą je ciężarówką- poinformował The Asian Times i portal The Register.

25 września ośmiotonowa lora z ciągnikiem siodłowym, załadowana 524 pudłami z dyskami twardymi wartości 1,7 mln singapurskich dolarów, została zaparkowana w obszarze wywozowym w sekcji magazynowej portu lotniczego w Kuala Lumpur.
W okolicy nie było ochrony zważywszy na porę – była 5.20 rano – kiedy przez wartownię weszła grupa osób podających się za pracowników magazynu.
Po odkryciu że zniknęła ciężarówka, policja natychmiast aresztowała dwie osoby z personelu sekcji magazynowej i trzy inne z pobliskiego magazynu. Dzień później aresztowano następne trzy osoby z magazynu, z których jedna w zamian za obietnicę obniżenia wyroku wskazała miejsce przechowywania ciężarówki. W domu w Behrang, Tanjung Malim, znaleziono 7000 dysków twardych. Policja szuka nadal brakującej 1/3 dysków i ciężarówki. Aresztowano 10 osób, które przyznały się do udziały w szajce, która od dwóch lat kradła tylko nowy sprzęt IT z magazynów i obszarów składowania na lotnisku w Kuala Lumpur. Robiła to na tyle dyskretnie iż firmy wysyłające i adresaci nie domyślali się gdzie znika ich sprzęt. Jak twierdzi policja singapurska, szajka ta odpowiedzialna jest prawdopodobnie za większość tajemniczych „braków w transporcie” jakie przytrafiły się europejskim odbiorcom singapurskiego sprzętu i podzespołów IT w ciągu ostatnich dwóch lat.
Źródło: Asian Times, http://www.channelregister.co.uk/2010/10/01/wd_theft/